عدم تغییر ظرفیت بورسیه خارج کشور

عدم تغییر ظرفیت بورسیه خارج کشور

ظرفیت اعزام دانشجویان بورس در سال آینده تغییر نمیکند.

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار نمود: ظرفیت اعزام دانشجویان برای بورس خارج از کشور در سال آینده تغییری نخواهد داشت و همچون سال های گذشته حدود ۱۰۰ نفر بورسیه خواهند شد.

مجتبی صدیقی با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اینکه وزارت علوم برنامه ای برای افزایش ظرفیت بورس خارج از کشور ندارد، در نتیجه میزان ظرفیت بورس خارج از کشور برای سال آینده نیز مانند امسال خواهد بود.

ایشان در ادامه بیان نمودند: اولویت وزارت علوم اعزام دانشجویان دکتری به خارج از کشور برای دوره های کوتاه مدت است که برنامه داریم ظرفیت این اعزام ها را در سال آینده افزایش دهیم، البته میزان افزایش ظرفیت دانشجویان در دوره های کوتاه مدت خارج از کشور متناسب با میزان بودجه خواهد بود.

وی ادامه داد: از دانشگاه ها درخواست نموده ایم که نیازهای خود را برای بورسیه خارج از کشور در رشته های خاص و متناسب با چارچوب نقشه جامع علمی کشور به این سازمان ارئه کنند که در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها نیازهای خود را اعلام نموده اند.

صدیقی یادآور شد:  نیازهای دانشگاه ها برای بورسیه خارج از کشور در شورای مرکزی بورس دانشجویان بررسی خواهد شد و بدین ترتیب سهمیه ها مشخص می گردد، سپس سهمیه های تعیین شده به سازمان سنجش اعلام می شود تا در دفترچه راهنمای پذیرش دوره دکتری اعمال گردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در نهایت افزود: پس از پذیرش اولیه، دانشجویان به دانشگاه های محل قبولی برای انجام مصاحبه معرفی خواهند شد و سپس نتایج به وزارت علوم برای بررسی ارسال می شود و در نهایت پذیرفته شدگان نهایی معرفی می گردند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...