تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در ایران

تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در ایران 

۲۱ هزار دانشجو از ۴۷ کشور دنیا در ایران به تحصیل مشغولند.

وزیر علوم با اعلام این خبرگفت: برای افزایش ظرفیت جذب دانشجوی خارجی باید ساختارهایی ایجاد شود.

محمد فرهادی در حاشیه مراسم تقدیر از نفرات بر‌تر کنکور سراسری سال ۹۴ و برگزیدگان بیستمین المپیاد علمی دانشجویی به رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی اشاره نمود و اظهار داشت: شورایی تخصصی برای بررسی دانشگاه‌های سراسر کشور وجود دارد که بر اساس ارزیابی‌ها و بازدیدهایی که از دانشگاه‌ها به عمل خواهد آورد، آن‌ها را رتبه‌بندی نموده و به سه رتبه مورد قبول، ممتاز و خوب دسته‌بندی می‌شوند و نتایج این رتبه‌بندی همه ساله در سایت وزارت علوم قابل رؤیت خواهد بود.

وی یکی از برنامه‌های اساسی وزارت علوم را پس از برجام، دیپلماسی علمی اعلام کرد و گفت: تعامل با دانشگاه‌ها معتبر دنیا در ماه‌های اخیر انجام شده است و در راستای تحقق این مهم هیات‌های بین‌المللی مختلفی از اروپا و آسیا به ایران آمده اند و هیات‌های زیادی نیز از ایران به کشورهای خارجی اعزام شده‌اند.

وزیر علوم, تحقیقات و فناوری افزود: این تعاملات یا در چارچوب تفاهم‌نامه‌هایی است که امضا می‌شوند یا در بین وزارتخانه‌ها و به صورت کلان عملیاتی می شود، مانند آنچه که بین وزارت علوم و وزارت مشابه در فرانسه انجام شد و اقداماتی در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف به ویژه در سطح دکتری صورت گرفت.

وزیر علوم اضافه نمود: باید ساختارهایی برای افزایش ظرفیت جذب دانشجوی خارجی ایجاد شود و دانشگاه‌ها موظف هستند که اعلام نمایند که دانشجوی خارجی پذیرش می‌کنند، این امر در رشته‌های پزشکی در وزارت بهداشت و در رشته‌های غیرپزشکی در وزارت علوم صورت می‌گیرد؛ البته مقدماتی مانند صدور ویزای تحصیلی و دریافت اقامت و مجوزهای لازم نیز باید صورت بگیرد که این امور به صورت جدی در حال پیگیری می‌باشد.

هم اکنون ۲۱ هزار دانشجو از ۴۷ کشور دنیا در حال تحصیل در ایران هستند، البته این رقم ناچیز است و هدف‌گذاری ما این است که به میزان ۱۵ درصد دانشجویان کشور، دانشجوی خارجی داشته باشیم.

فرهادی در رابطه با تفویض اختیار به دانشگاه برای بورس دانشجویان اظهار داشت: تفویض این اختیار به دانشگاه باعث سوءاستفاده نمی‌گردد، دانشگاه‌ها برحسب نیازشان رشته‌ها را مشخص می‌کنند و افراد واجد شرایط را طبق آیین‌نامه پذیرش می‌نمایند، متقاضیان توسط دانشگاه‌ها بررسی شده و در‌‌ همان دانشگاه بورس خواهند شد، البته بورس خارج با آزمون است و داوطلبان باید در آزمون دکتری شرکت نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...