اشتغال 78 درصدی دانش آموختگان دانشگاه جامع

اشتغال 78 درصدی دانش آموختگان دانشگاه جامع  

۷۸ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در دستگاه‌های اجرایی به کار مشغول هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار داشت: ۸۰۰ رشته تحصیلی در 1۱۰۰ مرکز دانشگاهی علمی کاربردی در سطح کشور ارائه می‌شود و در حال حاضر ۷۸ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه شاغلان در دستگاه‌های اجرایی می باشند.

 محمد اخباری در دیدار با استاندار خراسان جنوبی، بزرگترین دانشگاه نظام مهارتی کشور را دانشگاه علمی کاربردی معرفی نمود و گفت: این دانشگاه توانسته آموزش، پژوهش و فناوری را همزمان باهم داشته باشد و تجاری سازی علمی را نیز نهادینه کند.

در حال حاضر 550 هزار نفر دانشجو در 31 استان در سطح کشور در مراکز دانشگاهی علمی کاربردی به تحصیل مشغول اند و اساس کار در دانشگاه علمی کاربردی بالندگی شغلی برای شاغلان، مهارت افزایی و کارآفرینی برای دانشجویان می باشد.

وی رشته‌های تحصیلی دانشگاه جامع را در 4 گروه صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر بخشبندی کرد و افزود: در حال حاضر 46 درصد از مراکز دانشگاهی در کشور خصوصی بوده و 54 درصد دیگر نیز دولتی و خودگردان می باشند و این در حالی است که دانشگاه علمی کاربردی در کشور با 18 وزارتخانه ارتباط کاری دارد.

محمد اخباری در نهایت افزود: بالغ بر 5 هزار نفر دانشجو در استان خراسان جنوبی مشغول به تحصیل هستند، که از این تعداد 27 درصد از دانشجویان در بخش صنعت، 70 درصد در بخش خدمات و 3 درصد نیز در بخش کشاورزی به تحصیل اشتغال دارند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...