جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی

جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شروع مهلت ثبت نام برای جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و بیان نمود: این فراخوان دومین نوبت برای سال ۹۴ می باشد.

آقای دکتر باقر لاریجانی خاطر نشان نمودند: اعلام نیازهای فراخوان هیات علمی علوم پزشکی از اول اسفندماه می باشد.

همچنین ایشان تصریح نمودند: این دومین دوره اعلام فراخوان برای سال ۹۴ می باشد که بعد از دوره شهریور اعلام شده است. البته محدودیت های بودجه ای برای جذب هیات علمی هنوز به قوت خود باقی است که امید به رفع آن داریم.

همچنین جزئیات سیزدهمین فراخوان استخدام و جذب عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه ها در دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته اعلام شد.

ثبت نام به صورت اینترنتی و متمرکز بوده و شرایط ثبت نام فراخوان متقاضیان جذب هیات علمی علوم پزشکی ، گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت ذکر شده بصورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه می باشد.

مهلت ثبت نام از تاریخ اول اسفند ۱۳۹۴ تا ۲۷ اسفندماه می باشد.

شرایط عمومی ثبت نام در فراخوان متقاضیان جذب هیات علمی علوم پزشکی

مواد مخدر و روانگردان، انجام خدمت وظیفه عمومی ، تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی،داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران،  اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی، تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی،  عدم اعتیاد به دخانیات ، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان) .

شرایط اختصاصی ثبت نام در فراخوان متقاضیان جذب هیات علمی علوم پزشکی

حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ ۴۵ سال است، دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته‌های بالینی و دانشنامه دکترا تخصصی و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم پایه.

شرکت متعهدین خدمت به دانشگاه ها بصورت آموزشی و پژوهشی پس از گذراندن یکسال از خدمات از آخرین مقطع تحصیلی در آزمون فراخوان همان دانشگاه بلامانع است. شرکت در فراخوان سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع است و این دسته از افراد می‌توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان‌های آتی شرکت کنند.

لازم است عنوان رشته متقاضی با عنوان رشته ثبت شده در فراخوان دقیقا مطابق باشد و پذیرش مدارک مشابه ممنوع می باشد.

بر اساس این مصوبه، نخبگان قادر می باشند جهت شرکت در فراخوان ۴ انتخاب داشته باشند که باید دو انتخاب پژوهشی و دو انتخاب آموزشی باشد.

واجدین شرایط نخبگی با امتیاز خاص در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاه ها دارای اولویت می باشند به شرط انکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نماید.

ایثارگران موضوع بند (ذ) ماده ۴۴ برنامه پنجم توسعه از اولویت جذب برخوردار می باشند.

همچنین در شرایط مساوی، اولویت استخدام با متقاضیان بومی می باشد.

متقاضیانی که از طریق دوره‌ های غیرحضوری و یا آموزش از راه دور (دوره های مجازی) تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند قادر نمی باشند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

اعضای هیات علمی پیمانی و رسمی دانشگاه های وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در صورت استعفای پذیرفته شده قادر می باشند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

دارندگان مدرک کارشناسی ارشدیا سطح ۳ حوزوی در گروه معارف اسلامی فقط در صورت داشتن حداقل ۳ سال سابقه تدریس قادر می باشند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، در مقطع پایین تر حق شرکت ندارند.

استخدام اعضای هیات علمی در دانشگاه ها مشروط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاه های مربوطه خواهد بود و استخدام در جایگاه استادیار و بالاتر به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت می باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...