طرح جامع توسعه دانشگاه تهران و لزوم اجرای آن

طرح جامع توسعه دانشگاه تهران و لزوم اجرای آن

اجرای طرح جامع توسعه دانشگاه تهران ضروری می باشد.

محيط زيست شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم اجرای طرح جامع توسعه دانشگاه تهران تاکید نمود.

محمد حقانی به طرح جامع توسعه دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار داشت: هرچند بخشی از زمین ها و ساختمان های اطراف دانشگاه تهران خریداری شده  است، اما متأسفانه بلا استفاده مانده اند و بخشی از زمین ها و ساختمان ها كه در طرح گسترش دانشگاه تهران قرار دارند، به دلیل عدم اعتبار امكان خریداری آنها فراهم نشده و این مسأله، مشكلاتی را ایجاد کرده است.

وی اضافه نمود: دانشگاه تهران، دانشگاهی محوری است و نخستین و قدیمی ترین دانشگاه ایران به دلیل قدمت و پیشینه آن محسوب می شود و نه تنها با سایر دانشگاه های پایتخت، بلكه با همه دانشگاه های كشور فرق دارد و با در نظرگرفتن اهمیت میراثی آن، چه از نظر تاریخی و فرهنگی و چه از نظر تخصصی و فنی، بازسازی و حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

حقانی به این كه برای ارتقای دانشگاه تهران در منطقه و در جهان، این قطب علمی باید گسترش یابد اشاره نمود و گفت: خرید زمین ها و ساختمان های اطراف دانشگاه، می تواند یكی از برنامه های توسعه ای قلمداد شود تا با ایجاد فضای کافی امکان انتقال مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه تهران که در خارج از پردیس اصلی قرار دارند به داخل آن فراهم گردد.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران یكی از مشكلات کنونی دانشگاه تهران را ، برخی ساخت و سازهایی دانست كه خارج از طرح جامع توسعه دانشگاه در داخل آن صورت گرفته است و همین مشکلات موجبات یك بازنگری جدید در فضای باز و ساختمان های دانشگاه كه به دلیل كمبود امكانات و فضا، مجبور به ساخت و سازهای جدیدی در آن شده اند را فراهم می آورد.

همچنین ایجاد خوابگاه در اطراف دانشگاه تهران و اساساً احداث خوابگاه در جوار همه دانشگاه های پایتخت با  در نظر گرفتن  وسعت و شلوغی تهران، از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس كمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در نهایت اظهار نمود: هر گونه انتقال دانشگاه ها یا دانشكده ها به خارج از شهر، باید به صورتی صورت بگیرد كه به تعریف جامع و كاركرد آن مركز آموزشی لطمه ای وارد نشود و تمام امكانات و خدمات رفاهی كه دانشجویان به آنها نیاز دارند، در اطراف آن نیز ایجاد گردد، در غیر این صورت، انتقال یك دانشكده یا دانشگاه به خارج از شهر، باعث دور شدن آن از كاركرد اصلی اش می گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...